top of page
dream-catcher-2705053_960_720.jpg

Warsztaty Medycyny Źródeł
SOMA HEALING

Warsztaty Medycyny Źródeł 2023/2024 

W tym sezonie proponujemy wam trzy różne formy uczestnictwa w naszych wydarzeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas SOMA HEALING, nasze procesy wspierane są przez legalne na terenie polski adaptogeny, grzyby i zioła m.in: Amanitę Muscarię, Passiflorę, Soplówką Jeżowatą, Blue Lotos. Warsztaty adresowane są tylko do osób pełnoletnich. Niektóre składniki SOMY (Amanita Muscaria), uważane są przez mainstrimową naukę za trujące i niebezpieczne. Nigdy tego nie doświadczyliśmy, ani żadne rzetelne badania nie potwierdzają tej tezy, ale póki co.... 

Uczestnictwo w SOMA HEALING wymaga dojrzałości i świadomości wejścia w głęboki proces detoksykacyjny. Zdobądź najpierw trochę wiedzy na temat Amanity. Spróbuj Microdosingu, zobacz jak komunikujesz się z tym grzybem. Szanuj swój lęk. Bądź roztropny. Z racji na kontrowersję wokół Muchomora Czerwonego, być może nie powinniśmy Ciebie nim częstować. Widzimy jednak, jak wspaniałe rzeczy robi w Naszym i Waszym życiu. Chcemy się dzielić wiedzą i możliwością spotkania się z tą medycyną jak najdłużej. Pomagając w wychodzeniu z uzależnień, depresjach, nerwicach czy wewnętrznej transformacji. Prawo w obliczu tego typu praktyk, wciąż jest niejasne i uznaniowe, a my nie chcemy wejść z Nim w kolizję. I choć mentalnie, duchowo i praktycznie zapewnimy Ci pełne wsparcie, to w świetle prawa:

Zapisując się na jakiekolwiek wydarzenie, bierzesz pełnię odpowiedzialności za swoje doświadczenie i za to co spożywasz podczas ceremonii. My tworzymy przestrzeń, zapewniamy opiekę do zintegrowania tego doświadczenia i przekierowania go w stronę duchowo-terapeutyczną.

Warsztaty Medycyny Źródeł SOMA HEALING (dawniej Ceremonie Somy)

Warsztaty prowadzą Nas w stronę odnowienia głębokiego sojuszu z życiem.

Naszą matką Ziemią(ciałem) i ojcem Wielkim Duchem(oddechem).

Podczas tej wspólnej podróży, leczy nas Pole i Proces.

Nasze procesy prowadzone są i wspierane przez Amanitę Muscarię i duchy roślin, które ułatwiają głęboką komunikacje ze “wszystkim co jest”, oraz prowadzą do odbudowywania relacji z zagubionymi częściami siebie.

Podczas SOMA HEALING pracujemy z typowo szamańskimi narzędziami:

Grzechotki, bęben, elementy ustawień systemowych, praca z duchem opiekuńczym, pieśni duchowe, śpiew alikwotowy.

Warsztaty mają charakter Procesu Grupowego. Pracujemy z narzędziami wypracowanymi przez Psychologię Procesu

Podczas każdych warsztatów przykładamy dużą wagę do wprowadzenia uczestników w doświadczenie (praca z intencją, oddechem, komunikacja z własnym ciałem, praca z lękiem) i integracji podróży następnego dnia.

Podczas podróży jest możliwość skorzystania z Rape i Sanangi.

Każde spotkanie rozpoczyna się o 18:00 a kończy o 12:00 następnego dnia.

Sugerowana kwota darowizny na rzecz Fundacji Inspiracja OdDech 

600PLN max 15 osób 


 

 

 

 

SOMA SOUND HEALING to zupełnie nowy wymiar SOUND HEALING (dawniej Ceremonie Somy).

Spotkanie z leczniczym potencjałem medycyny grzybowej i dźwięku..

Współprowadzącym warsztatty jest wybitny muzyk i healer Michael Jones. 

Podczas tej “niezwykłej nocy” oprócz duchów roślin i grzybów uzdrawiać Nas będą grzechotki, bębny, śpiew alikwotowy, pieśni duchowe z różnych rejonów świata, digeridu, ravanhata, misy tybetańskie i ogromny gong-woda o średnicy 120cm, który swoim niezwykłym brzmieniem prowadzić nas będzie w stronę głębokiego oczyszczającego doświadczenia, rozbijając stare schematy, struktury i ograniczenia.

Podczas SH pracujemy z czterema żywiołami i czterema aspektami naszej egzystencji (ciało, strefa mentalno-emocjonalna, dusza, duch), wchodząc w proces leczniczy na poziomie komórkowym, emocjonalnym i mentalnym. 

Każde spotkanie rozpoczyna się o 18:00 a kończy o 12:00 następnego dnia.

SOMA SOUND HEALING. max 15 osób

Prowadzący:

Adam Łoniewski,  Michael Jones

Sugerowana kwota darowizny na rzecz Fundacji Inspiracja OdDech 800PLN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Retreat/Odosobnienie

Retret to dwudniowe odosobnienie, odważne wejście w ciszę, aby szukać źródeł naszych problemów.

Podczas sesji która rozpoczyna się w piątek o 19:00 a kończy w niedzielę o 12:00 mamy okazję uczestniczyć w dwóch sprzężonych ze sobą ceremoniach, przejść przez cały cykl podróży po Szamańskim Kole Medycyny, popracować intensywnie z emocjami uwięzionymi w naszym ciele i “narodzić się na nowo”.

Retreat odbywa się w pięknym miejscu w Stefanowie (okolice Spały, Tomaszowa Mazowieckiego).

W cenie wliczone są noclegi, dwie ceremonie, warsztaty, pełna suplementacja, Rape, Sananga i sesja uwalniania emocji. Podczas warsztatów mamy czas na indywidualną pracę z każdym z uczestników. Ceremonie, o ile pogoda pozwoli odbywają się w Tipi.

Prowadzący:

Adam Łoniewski, Marzena Lamch Łoniewska, 

Sugerowana kwota darowizny na rzecz Fundacji Inspiracja OdDech 900 PLN

 

Terminy warsztatów.

maj

17-18.05 Warsztaty Medycyny Źródeł - SOMA HEALING/Stefanów

18-19.05 Warsztaty Medycyny Źródeł - SOMA HEALING/Stefanów

24-25.05 Warsztaty Medycyny Źródeł - Soma Sound Healing/Stefanów

25-26.05 Warsztaty Medycyny Źródeł - Soma Sound Healing/Stefanów

lipiec

10-15.07 Wioska Doświadczania i Kreacji Shantaram 

31.07 -4.08   SZKOŁA SZAMAŃSKIEJ FACYLITACJI Warsztaty z cyklu Duchowość Naturalna - Wiele Twarzy - Jedno sercem ZAPISY TRWAJĄ

Potrzebujesz więcej informacji o wydarzeniach pisz: inspiracjaoddech@gmail.com


 

Uwaga. Ceremonie są wydarzeniem duchowym. Sugerowane kwoty są tylko propozycją darowizny przekazywanej na rzecz rozwoju Wioski Doświadczania i Kreacji Shantaram, która powstaje w Stefanowie, oraz na rzecz pokrycia kosztów organizacji naszego spotkania. Nie jest to cena w prawnym tego słowa znaczeniu, nie sprzedajemy żadnych usług, ani towarów. 

Jeśli chcesz przyjechać, a nie stać Cię na przekazanie darowizny-napisz. Znajdziemy wspólnie rozwiązanie.

Warunkiem zarezerwowania miejsca jest wpłacenie zaliczki 200 zł na konto.

Jeśli chcesz przyjechać a nie możesz wpłacić zaliczki-napisz) 

Jeśli nie ma informacji przy warsztatach o braku miejsc, oznacza to że miejsca jeszcze są;)

Inspiracja OdDech Adam Łoniewski

08 2910 0006 2469 8002 0006 3987

tytułem Darowizna (KOD).

i przesłanie informacji o rezerwacji na adres mailowy: inspiracjaoddech@gmail.com

Dziękuję. To usprawni logistykę.

Po otrzymaniu zaliczki przesyłam materiały dotyczące przygotowania się, dojazdu i szczegółów dotyczących warsztatów.

Ceremonie Somy

to projekt badawczy badający wpływ różnego rodzaju praktyk I metod duchowego rozwoju na nasze życie. 

 

Tu przeczytasz więcej o Ceremonii Somy

 

Głównym obszarem naszych poszukiwań są metody pracy wywodzące się z tradycji szamańskiej, mające związek z pierwotną, najbardziej wewnętrzną i organiczną duchowością, ściśle wiążącą człowieka z środowiskiem i przestrzenią w której się zdarza. 

 

W wielkiej pogoni za “sukcesem”, w jednym przypadku, lub co niestety staje się udziałem większości, w pogoni za koniecznością przeżycia i utrzymania się, coraz częściej tracimy z oczu to, co jest warunkiem do czucia się pełnym, spełnionym, nasyconym czy szczęśliwym.

 

Tracimy poczucie kontaktu z naszą duszą, naszym ciałem śniącym i wszystkim co jest. Poczucie głębokiego zanurzenia w życiu i gotowość do wyjścia na przeciw tajemnicy, którą ma nam do opowiedzenia. 

 

Właśnie przywrócenie tego kontaktu i obudzenie wewnętrznej mocy, jest głównym celem wszelkiego rodzaju szamańskisch praktyk i sposobów, które przenikają do współczesnej psychologii jako prężnie rozwijająca się metoda rozwoju, zwana psychologią procesu. 

 

Działalność projektu badawczego Ceremonie Somy to na chwilę obecną ponad 100 osób skupionych w grupie Inspiracja Oddech, które aktywnie poszukują, wymieniają się inspiracjami, pomysłami i wiedzą, dzięki której coraz głębiej rozpoznać możemy “kim jesteśmy”. i coraz skuteczniej podążać za "światłem".  tworząc  duszy warunki do tego, aby mogła się rozwijać. Doświadczać i kreować. 

 

Nasza wizja na codzienne uzdrawianie siebie: 

-przywrócenie głębokiej relacji z naszą Matką Ziemią i “wszystkim co jest” 

-rozpoznanie i zintegrowanie w Nas naszej “ciemności”,  

-rozwijanie w sobie szacunku do wszystkiego co żyje, ze szczególnym uwzględnieniem własnego ciała. Pisanie legendy swojego życia w duchu zdrowych odruchów żywieniowych, wolności od uzależnień mentalnych i fizycznych 

-rozwijanie w sobie wiedzy dotyczącej leczniczych właściwości ziół, grzybów, suplementów i związków, które od tysięcy lat służyły człowiekowi do leczenia, oczyszczania się i naprawiania zarówno na poziomie fizycznym jak i mentalno-duchowym 

-rozwijanie i budowanie w sobie, nowych odruchów społecznych, tzw. plemiennych. współpraca zamiast konkurencji, budowanie wspólnot ludzkich opartych o proste naturalne prawa, tolerancję do naszej odmienności, budowanie kręgów, grup wsparcia. 

-przywrócenie sakralności i odświętności obszarów w naszym życiu, które poprzez desakralizacje i pragmatyzm życiowy zszarzały i ostygły, przywrócenie należnego miejsca i znaczenia: ceremonii i rytuału; dwóch znanych człowiekowi od tysięcy lat; najpotężniejszych narzędzi transformacyjnych. 

 

Nasze działania mają charakter poza religijny. Odnosimy się do wybranych metod, a nie do jakichkolwiek religii czy wierzeń. Jesteśmy po stronie wszystkich poszukiwaczy dobra i światła, bez względu na system wierzeń. 

 

Szamanizm w naszym rozumieniu i rozpoznaniu to metoda przestrojenia swojej percepcji (swoich radarów wewnętrznych) na głębsze postrzegania tajemnicy naszego życia. Nie jest więc sprawą jakiś konkretnych Bogów, albo wierzeń. 

 

Szamanizm przypomina nam o naszej “hybrydowej” cielesno-duchowej naturze, nie przedkładając niczego nad nic, a jedynie wskazując, że to harmonijny taniec tych pozornie odległych od siebie aspektów jak ciało i duch, czy dusza i umysł, zapewnia życie piękne mądre, dostatnie i harmonijne. 

 

Prowadzimy kursy, seminaria, ceremonie, warsztaty,  Organizujemy zloty i festiwale. 

Mamy kanał na YT, rozwijamy grupę na Telegramie, promujemy zdrowe właściwe korzystanie z legalnych związków enteogennych. Uważamy, że to część naszej kultury i naszego ludzkiego dziedzictwa. 

 

Ze szczególnym zaciekawieniem badamy możliwości terapeutyczne i zdrowotne jednego z najpopularniejszych, ale też najbardziej zakłamanych grzybów naszych lasów Amanity Muscrii. Przywracając należne jej  w historii ,duchowości, lecznictwie i kulturze miejsce. 

 

Uwaga. Pamiętaj jednak. Ceremoniesomy to projekt badawczy. Nigdy nie namawiamy do przerywania żadnych terapii, zastępowania przepisanych leków innymi. Bądź porzucenia jakichkolwiek konwencjonalnych metod leczenia. 

Jesteśmy pionierami w zakresie odkrywania leczniczych właściwości tego i innych zapomnianych lekarstw. W wielu atlasach i zbiorowej świadomości wciąż uważa się Amanitę Muscarię za grzyb trujący. Decydując się na jakiekolwiek eksperymenty ze słabo zbadanymi roślinamii, bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za skutki niewłaściwego używania ich. 

Dotyczy to wszystkich ziół, roślin i grzybów. Niektóre z nich to lekarstwa o dużej mocy i silnym działaniu dysocjacyjnym. Służyły człowiekowi od zawsze, ale tajemnica podawania i przygotowywania tego typu roślinnych naparów złożona została wiele tysięcy lat temu w ręce curandeiros, czyli osób zajmujących się roślinami. Wykorzystanie ich obwarowane zostało pewnymi warunkami i ograniczeniami. 

 

Ta strona nie jest zachętą to jakichkolwiek samodzielnych eksperymentów z jakimikolwiek niedozwolonymi polskim prawem bądź niebezpiecznymi substancjami i roślinami.  

Wszystkie decyzje podejmuj odwołując się do aktualnych badań roztropności i własnej woli. 

Wszystkie informacje które uzyskujesz za pośrednictwem tej strony czy maili traktuj jako inspirację do własnych badań świata, który został dla nas zakryty, nigdy jako prawdę ostateczną. 

IMG-20230807-WA0014.jpg
bottom of page