top of page
 • Czy używanie Amanity Muscarii jest bezpieczne i czy wchodzi w koincydencje z innymi lekami?
  Amanita Muscaria, jeśli jest prawidłowo przygotowana i podawana zgodnie z protokołem ilościowym, jest jednym z najbezpieczniejszych enteogenów. Muscymol, główny aktywny składnik muchomora jest bardzo podobny (uważany za superagonistę) do kwasu y-aminomasłowego, endogennie występującego neuroprzekaźnika i organizm doskonale sobie radzi nawet z większymi jego dawkami. Muscymol omija wątrobowy szlak metaboliczny, więc jest bardzo bezpieczny, nawet dla osób chorujących na wątrobę (co często wyklucza stosowanie innych enteogenów). Do ceremonii trzeba się jednak przygotować sumiennie, przestrzegając odpowiedniej diety, gdyż Amanita jest bardzo wrażliwa na chemię naszego organizmu i nie stosując pewnych zaleceń żywieniowych, można bardzo osłabić jej działanie. Amanita potrafi wchodzić w interakcję z innymi lekami (zwłaszcza działającymi w obrębie receptorów GABA. Są to niektóre leki antydepresysjne i neuroleptyki). Jeśli więc jesteś w trakcie takich kuracji, koniecznie mnie o tym zawiadom, aby dobrać ci bezpieczną dawkę. Ciężkie zaburzenia afektywne i niektóre choroby psychiczne (schizofrenia) są przeciwskazaniem do uczestniczenia w ceremonii i warsztatach grupowych. W takich przypadkach mogę zaproponować pracę z Amanitą tylko i wyłącznie na sesjach indywidualnych. Dwa dni przed warsztatami i dwa dni po, nie wolno używać alkoholu. Alkohol i Amanita w większych ilościach to złe, niebezpieczne połączenie, które prowadzić może do poważnych zaburzeń psychicznych.
 • Uczestniczyłem/łam w ceremonii Sasafrasu czy ceremonie z Amanitą to coś podobnego?
  Nie. To zupełnie inne substancje. Tzw. Sasafras (w Polsce Sasafrasem określa się często chemiczny związek MDMA znany jako ekstazy) to empatogen wyprodukowany syntetycznie. Ma on dużą wartość terapeutyczną, ale jego sposób działania na nasz organizm jest zupełnie inny niż Amanity. Pracując z “rośliną nauczycielską” jaką jest Amanita Muscaria, pracujemy też z duchem rośliny, a nie tylko chemiczną substancją. Spektrum i możliwości działania na nasz organizm Amanity są dużo większe i bardziej “nieobliczalne”. Protokół, wg którego prowadzę ceremonię wymaga większego zdyscyplinowania i własnego wkładu pracy niż ma to miejsce w przypadku tzw. Sasafrasu. Podczas ceremonii, która trwa 8 godzin staramy się ze sobą nie kontaktować, nie dotykać, nie oddalać z ustalonego miejsca i zastosowanie się do tych zaleceń pozwala nam wykorzystać pełnię potencjału terapeutycznego, a jednocześnie pozwala na przeżycie głębokiej podróży wewnętrznej z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa i poczucia wzajemnej odpowiedzialności.
 • Czy mogę taką ceremonię zrobić sobie sam w domu.
  Oczywiście, że można w domu próbować na własną odpowiedzialność pracować z większymi dawkami Amanity, (zwłaszcza, że mamy do czynienia z legalną substancją). Ja jednak we wszystkich swoich przekazach odradzam tego typu eksperymenty. Amanita jest potężnym enteogenem o dość niskiej stabilności i dużej nieobliczalności. Niewłaściwe jej użycie (zbyt duża dawka) może spowodować nasze nagłe nieoczekiwane zaśnięcie, pojawienie się tzw. pętli czasowych lub poważnych zaburzeń dysocjacyjnym. Tego typu podróże zawsze powinny odbywać się pod opieką kogoś bardziej doświadczonego, wiedzącego jak pomóc w chwili, kiedy doświadczenie stanie się dla nas zbyt trudne. Podczas sesji grupowych na warsztatach, dodatkowym elementem, który leczy i przez który odbywa się proces uzdrawiania jest Pole Intencjonalne, które zawiązujemy między uczestnikami.
 • Dlaczego niektóre warsztaty trwają dwa a niektóre trzy dni.
  OptymalnTytuł FAQ może być skonfigurowany w zakładce ustawienia w Ustawieniach Aplikacji. Można również usunąć tytuł, usuwając zaznaczenie pola wyboru, w zakładce ustawień.ym czasem na przeżycie Warsztatów Medycyny Źródeł są warsztaty trzydniowe (rozpoczynamy w piątek o 18.00, a kończymy w niedzielę o 12.00). Nie zawsze jest jednak możliwość organizacji tego typu warsztatów i są one dość kosztowne (wynajem miejsca, noclegi, więcej pracy). Proponujemy więc co jakiś czas warsztaty dwudniowe (od 16.00 w sobotę do 14.00 w niedzielę) podczas których w sposób intensywniejszy, ale nie mniej skuteczny staram się przygotować was do przeżycia podróży z Amanitą Muscarią.
 • Enter your answer here

FAQ

bottom of page