top of page

Co to jest SOMA ?

Somą to napój ten będący bohaterem jednego z najstarszych zabytków kultury
religijnej (mowa o RigVedach, zbiorze 1028 hymnów, których powstanie datuje się na XVw.p.n.e, z których prawie dwieście poświęcone jest Somie).

Soma będąca napojem, bóstwem lunarnym i stanem umysłu, który tworzy się pod wpływem Manasu, miała poważny wpływ na rozwój hinduskiej religii
i myśli filozoficznej.

Ci, którzy go pili, poddawali się ekstatycznemu uniesieniu, w
którym „w połowie znajdowali się na ziemi, a w połowie w niebiosach”. Ciała ich były wzmocnione, serca przepełnione męstwem, radością i entuzjazmem, umysły
były jasne, a oni pewni swojej nieśmiertelności.

gryby.jpg

W latach 50-tych mykolog, badacz i podróżnik Gordon Wesson na podstawie wielu badań lingwistycznych i etnograficznych dowiódł, co potwierdzone zostało przez wielu sanskrytologów, że jednym, a być może w pewnym
okresie najważniejszym, składnikiem mitycznej Somy był znany nam grzyb Amanita Muscaria.

Rosnące zainteresowanie Amanitą, analiza starożytnych tekstów, naukowe prace, opracowania, wiele doświadczeń i badań przeprowadzonych w ostatnich 70 latach, potwierdziło, że Amanita Muskaria, nie tylko nie jest grzybem trującym (jak niedawno jeszcze pisano w atlasach), ale grzybem leczniczym o bardzo szerokim spektrum oddziaływania na nasz organizm oraz psychikę, który odegrał szczególną rolę w kształtowaniu się myśli duchowej i religijnej na przestrzeni wielu tysięcy lat.

 

Ślady rytualnego i ceremonialnego używania Amanity odnajdujemy w malarstwie, literaturze
i historii każdej religii. W Polsce jedną z ciekawszych publikacji na ten temat jest książka Grzybóg Waldemara
Borowskiego śledząca głębokie związki Amanity Muscarii z chrześcijaństwem

Od ponad dekady, w różnych kręgach, zaczęto badać możliwości ceremonialnego użycia Amanity i organizować w Polsce, pierwsze ceremonie z użyciem tego enteogenu.


Amanita Muscaria to bezpieczny, przyjazny dla naszego organizmu, legalny, obdarzony potężnym polem informacyjnym (duchem) grzyb, który odpowiednio przygotowany, umiejętnie połączony z innymi organicznymi substancjami oraz metodami inicjowania Szamańskiego Stanu Świadomości (delikatna deprywacja zmysłowa, oddychanie holotropowe i szamańskie techniki ekstazy), może zapewnić nam doświadczenia o głęboko terapeutycznym, często zmieniającym nasze życie, lub przynajmniej pomagającym wyrwać się ze schematu postrzegania rzeczywistości w którym utknęliśmy, doświadczenie.

Ceremonia będąca jednym z najstarszych znanych człowiekowi narzędzi transformujących, to czas naszego oczyszczenia, leczenia się, głębokiej detoksykacji fizycznej i mentalnej, a także świetna okazja, aby dokonać głębokiego wglądu w przyczyny i strukturę trapiących Nas problemów.

 

Jesienią zapraszam Cię na Ceremonię Somy w nowej odmienionej formule, z nowym protokołem, który jest efektem obserwacji i doświadczeń, które zebraliśmy po przeprowadzeniu prawie 30 Ceremonii w czasie od września do sierpnia 2021/2022

 

Pozwól, że opowiem Ci w dwóch słowach co się zmieniło i czego możesz oczekiwać po ceremonii SOMY.

 

W zeszłym roku prowadziliśmy dwa rodzaje Ceremonii. Takie w których bohaterką była Amanita i takie podczas których pracowaliśmy głównie ze Sklerocją (przetrwalnikowa forma grzybów zwana też truflami).

 

Dostałem w te wakacje bardzo wyraźne wskazanie, poparte obserwacjami i zdobytym doświadczeniem, żeby połączyć te dwie rzeczywistości i zaprosić jeszcze do przestrzeni ceremonialnej silny legalny IMAO czyli Passiflorę.

 

Przez wakacje sprawdzaliśmy działanie tego KOMBO i jesteśmy zachwyceni jego działaniem.

 

Wszystkie trzy rośliny/grzyby nauczycielskie, z którymi pracujemy Amanita Muscaria, Sklerocja i Passiflora, były w różnym czasie składnikami mitycznego napoju znanego z RigWed o nazwie SOMA co potwierdzają odkrycia archeologiczne, więc wciąż nazywamy tę mieszankę SOMA.

 

Przyczyną odejścia od czystych Ceremonii Amanitowych, jest jej niestabilność przy pracy z większymi dawkami, co przekładało się na brak powtarzalności doświadczenia. Podobnie rzecz się miała z samymi Grzybami Psylocybinowymi, w których zawartość aktywnych substancji ma bardzo duże wahania i można czasem trafić na „rzuty”, o znikomej wartości Ceremonialnej. 

Któż lubi przeleżeć całą noc, czekając czy coś się wreszcie wydarzy;)

 

Połączyliśmy więc trzy świetnie współpracujące ze sobą rośliny/grzyby, a Grzyby Psylocybinowe zamieniliśmy na dużo bardziej przewidywalną i dającą powtarzalne efekty, a do tego legalną w  większości europejskich krajów Sklerocję, pochodzące z najlepszych w Europie, koncesjonowanych hodowli o standaryzowanej zawartości aktywnych substancji.

Będziemy więc jesienią podczas ceremonii SOMY pracować z tymi trzema roślinami/grzybami.

 

Passiflora – wspaniała lecznicza roślina, będąca silnym Inhibitorem MAO. Męczennica cielista (Passiflora incarnata) wykazuje niezwykle skutecznie działanie przeciw lękowe i uspokajające, co potwierdzono badaniami na zwierzętach i z udziałem ludzi. Zawarte w niej związki czynne przyczyniają się do poprawy snu i obniżenia poziomu stresu, pomagają też złagodzić silne emocje. Passiflora bardzo intensyfikuje działanie zarówno Amanity jak i Sklerocji.

 

Sklerocja - Jest to przetrwalnikowa forma grzybów, bogata w różnego rodzaju aktywne substancje, znana ze swojej komunikatywności i niezwykłych właściwości, dzięki którym powoduje powstanie ogromnej ilości krótko i długotrwałych nowych połączeń nerwowych. Strzępki sklerocji są jednym z najbardziej obiecujących leków potrafiących przywrócić nadzieję osobom z ciężkimi lekoopornymi depresjami.

Znana i czczona od niepamiętnych czasów, legalna w większości krajów Europy.

 

Amanita Muscaria – grzyb święty w wielu kulturach. Uważany za „bożego posłańca”, nazywany „maga” co dosłownie znaczy Słowo Boże. Rośnie liczba publikacji i badań naukowych odkłamujących i przywracających należyte jej miejsce w kulturze i medycynie. Amanita dba o głębie i kierunek naszej podróży, dając wglądy i intuicje pochodzące z najpiękniejszego, najczystszego miejsca.

Dzięki specjalnym „relacjom” z wodą Amanita jest niedościgniona jeśli chodzi o wprowadzanie intencji w pobliże naszych najbardziej archaicznych najważniejszych dla poczucia naszego dobrostanu receptorów GABA z którymi pracuje Amanita. Grzybek ten niezwykle skutecznie wspomaga leczenie różnego rodzaju uzależnień, oraz dba o właściwą pracę i poziom jednego z najważniejszych naszych neuroprzekaźników kwasu Y-aminomasłowego

 

Protokół dozowania podczas ceremonii jest tak pomyślany, aby każda z roślin/grzybów/trufli mogła nam udzielić swojej lekcji, ale też wszystkie trzy wspierają się w działaniu, dając głębokie doświadczenie i zapewniając niezapomnianą podróż.

 

W przeciwieństwie do Ayahuaski SOMA jest na ogół dużo lepiej tolerowana przez organizm.

 

Wymioty oraz inne wyraźne dolegliwości fizyczne są bardzo rzadkie. Jest delikatniejsza, czulsza, jaśniejsza i więcej wybaczająca.

 

Sobotnie ceremonie wzbogaciliśmy o Temazcal czyli Szałas Potów. Szałas Potów w wielu tradycjach jest przygotowaniem i oczyszczeniem się przed ceremonią, czyniąc podróż jeszcze bardziej znaczącą i podnosząc nasze przygotowanie na wyższy poziom.

 

Szałas potów jest dla chętnych. Można wziąć udział w ceremonii sobotniej bez Temazcalu.

 

Terminy najbliższych ceremonii

Warunkiem zarezerwowania miejsca jest wpłacenie zaliczki 200 zł na konto: 

Inspiracja OdDech Adam Łoniewski

92 2910 0006 0000 0000 0268 5914

tytułem Warsztaty MZ(termin).

i przesłanie informacji o rezerwacji na adres mailowy: inspiracjaoddech@gmail.com

Dziękuję. To usprawni logistykę.

Po otrzymaniu zaliczki przesyłam materiały dotyczące przygotowania się, dojazdu i szczegółów dotyczących ceremonii.

Zaliczka jest zwracana w przypadku rezygnacji nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem warsztatów.

Jeśli czujesz, że powinieneś wziąć udział w ceremonii, a nie masz wystarczających środków finansowych - napisz. Pomyślimy o jakimś dobrym rozwiązaniu.

 

Potrzebujesz więcej informacji proszę o kontakt mailowy inspiracjaoddech@gmail.com, chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

 

Informacje o mnie

https://www.ceremoniesomy.com/o-mnie

 

Więcej o SOMIE

https://www.ceremoniesomy.com/co-to-jest-soma-1

 

 

Wysyłam mnóstwo dobrych myśli w stronę każdego z Was Do zobaczenia.

Adam

bottom of page