top of page

Przygotowanie do Ceremonii

Ceremonia jest jednym z najstarszych znanych człowiekowi narzędzi transformujących.

Ceremonia to „zdarzenie”. Międzyludzka „trąba powietrzna”, którą wywołujemy, aby przez działanie pola, i medycyny naprawiać się, leczyć, napominać i oczyszczać.

Twoje przygotowanie, intencja, stosowanie się do zaleceń i sugestii jest tutaj bardzo ważnym czynnikiem, który zapewni nam radosne głębokie przeżycie tego czasu.


Tego typu spotkania, bardzo często związane były ze spożywaniem „Maga” czyli Słowa Bożego, bądź Somy (co po grecku znaczy Ciało), czyli napojem przyrządzonym z Amanity Muskari, która od tysięcy lat uważana jest za grzyb „święty”, obdarzony niezwykłą mocą, pomagający w nawiązaniu kontaktu z własną jaźnią, duszą, bądź Bogiem, za posłańca którego Amanita była uważana.

Podczas ceremii która trwa osiem godzin (20.00-4:00) suplementujemy się Amanitą Muskarią w odpowiednich specjalnie dla każdego dobranych proporcjach i określonych interwałach czasowych.

Ceremonia ma charakter całkowicie pozareligijny, uniwersalny i w istocie swojej terapeutyczny. Korzystamy zarówno z narzędzi uważanych za typowo Szamańskie jak bęben, grzechotki, pieśni, ale też z arte i aromaterapii. Największą naszą troską jest to, aby ceremonia była dla Ciebie czasem głębokiej refleksji, zatrzymania się i skomunikowania ze sobą w poczuciu pełnego bezpieczeństwa i komfortu.

Pamiętaj jednak, że wszystkie tzw. „ceremonie szamańskie” związane są z mierzeniem się ze swoja podświadomością, lękiem i ciemnością, która w nas zalega i mimo, że dokładamy wszelkich starań, aby był to czas komfortowy, nie o komfort i spokój tutaj chodzi. Ceremonia może być dla Ciebie czasem trudnym, Każdy jednak dostaje doświadczenie skrojone na swoja miarę i nigdy więcej niż jest w stanie udźwignąć. Energie z którymi pracujemy to energie miłości, światła i dobra. Prowadzeni wszyscy jesteśmy z troską i czułością, choć czasem musimy przecisnąć się przez ucho igielne.

Amanita jest grzybem cudownym. Jasnym, energetycznym i leczniczym. Jest jednak grzybkiem wymagającym i wrażliwym na chemię naszego organizmu, dlatego też przesyłam Tobie wskazówki, które pomogą wykorzystać najlepiej ten czas. Potraktuj je poważnie dla dobra swojego i wszystkich uczestników ceremonii. W trosce o dobre samopoczucie proszę poważnie potraktować moje zalecenia

 1. Jeśli macie taką możliwość na dwa dni przed ceremonią zafundujcie sobie lekką dietę unikając mięsa, serów pleśniowych, kiszonek, wysoko przetworzonych produktów i co najważniejsze dużych ilości soli. Amanita nie lubi nadmiernie zasolonych organizmów i jeśli nie chcecie co pięć minut latać do kibelka , co jest deprymujące w ostatnie dwa dni używajcie jej symbolicznie.

 2. Na dwa dni wcześniej unikajcie wszelkich używek indolowych typu LSD, MDMA, psylocybina (to bardzo ważne, może to utrudnić komunikację z medycyną)

 3. W dniu ceremonii ani dwa dni wcześniej NIE UŻYWAMY ALKOHOLU. Osoby, które będą pod wyraźnym wpływem alkoholu lub na tzw.”kacu”, bądź będą pod wpływem innych narkotyków, będą niedopuszczone do wzięcia udziału w ceremonii. Amanita bardzo źle działa z alkoholem i skutki takiego połączenia mogą być niebezpieczne lub mogą całkowicie zablokować możliwość skomunikowania się z medycyną, nie tylko osób używających, ale też wszystkich będących w polu..

 4. Na ceremonię nie przynosimy żadnych własnych używek, ani narkotyków. Jeśli macie dodatkową medycynę np. RAPE i chcielibyście z niej skorzystać, jest taka możliwość, ale koniecznie musicie to ze mną skonsultować.

 5. Ostatniego dnia czyli w sobotę zjedzcie ostatni lekki posiłek najpóźniej o 16:.00

 6. Zadbajcie o to żeby przed ceremonią dać sobie trochę więcej czasu, pomedytować trochę, pobyć ze swoim oddechem, dać sobie chwilę, po przebywać w ciszy. Skomunikować się z polem serca. Nadmiernie pobudzona, wystraszona rozbiegana głowa bywa czasem trudna do ogarnięcia, kiedy Amanita kontaktuje się z naszym systemem nerwowym. Dobrze wtedy w podstawowym zakresie umieć skupić się na swoim oddechu co jest wielką pomocą. To zresztą będziemy ćwiczyć na warsztatach. Po to spotykamy się wcześniej, żeby się dobrze do tego spotkania przygotować.

 7. Zastanówcie się z czym przychodzicie na ceremonię. Czyli jaka jest wasza intencja. Intencja to bardzo ważna rzecz. Pozwoli ona wam odnaleźć się w momentach, kiedy możecie poczuć się przytłoczeni mnogością opcji, możliwości i światów, które za pomocą naszego „świętego kluczyka” mogą się otworzyć.

 8. Przywieźcie ze sobą jakieś drobne dary: np.jedzenie, kwiaty, owoce, orzechy, coś czym możecie się podzielić i co będzie waszym wkładem w Agape. Jeśli będziemy mieli co przekąsić nad ranem, razem sprawimy sobie tym wiele radości. ( Świetny jest arbuz i inne wodniste owoce)

 9. Zabierzcie ze sobą dużo pozytywnej energii i spokoju, bo czeka nas piękna podróż. Można ją ofiarować w jakiejś intencji

 10. Jeśli bierzecie jakieś leki (zwłaszcza antydepresyjne np. barbiturany) albo cierpicie na przewlekłe schorzenia psychiczne, bądź macie kłopoty z nerkami, wątrobą, żołądkiem koniecznie mi o tym powiedzcie. Musimy wtedy dobrać wam nieco inne dawki Somy, bo z niektórymi lekami Amanita wchodzi w koincydencje, a lubimy panować nad wszystkim co się dzieje.

 11. Jeśli jesteście w trakcie okresu też dajcie mi znać przed ceremonią. Trzeba to uwzględnić przy dawkowaniu, bo kobieta w tym czasie jest bardzo podatna na wpływy kolektywnego ciała bolesnego i bardzo wrażliwa energetycznie. Będzie to także wpływać na doświadczenie innych. W wielu tradycjach kobiety w trakcie okresu nie są dopuszczane do ceremonii. My musimy po prostu o tym wiedzieć i być w dobrej łączności.

 12. Zarezerwujcie sobie następny dzień tak, aby móc mniej pracować. To ważne dla integracji całego doświadczenia.

 13. Cieszcie się tym doświadczeniem i bawcie razem z Amanitą, doświadczając siebie z radością, pokorą i ciekawością dziecka.

 14. Weźcie ze sobą karimaty i śpiwory i poduszki. Dużą część ceremonii będziemy leżeć. Ważne żeby było nam wygodnie i komfortowo.

 15. Podróż w którą was zapraszam wymaga zgromadzenie potencjału tzw" osobistej mocy". Pamiętajcie aby być wyspanym, wypoczętym i mieć trochę" miejsca w sobie" na tę rzeczywistość. Im więcej wcześniej oddacie jej atencji w postaci ciszy, diety, medytacji, przebywania w polu serca, pobycia ze swoją intencją, tym komunikatywniejsza i głębsza będzie podróż.


Intencja

Bardzo pomocnym jest, aby przystąpić do ceremonii z pewnego rodzaju motywacją i intencją - przemyśleć o co chcesz poprosić i co otrzymać z tego doświadczenia. Mogą to być proste intencje takie jak: “Ulecz mnie, naucz mnie, oczyść mnie”, lub bardziej specyficzne prośby o głębszy wgląd i uleczenie konkretnych dolegliwości, pomoc na płaszczyźnie psychiczno-emocjonalnej lub o pomoc w rozwoju duchowym. Możesz również zwyczajnie poprosić, aby medycyna pokazała Ci to, co obecnie uzna za najważniejsze na drodze do Twojego rozwoju i poszerzenia Twojej świadomości.

Przystąpienie do ceremonii z przemyślaną intencją i motywacją jest również doskonałym sposobem na uspokojenie i skupienie się na przeżywaniu całego doświadczenia.

Poniżej, znajdziesz zestaw pytań pomocnych do zdefiniowania Twojej intencji. Pomimo tego, że nie wszystkie z nich muszą rezonować z Twoją sytuacją, zachęcamy Cię do przejrzenia ich w celu odnalezienia ogólnej drogi sprzyjającej naprowadzeniu Cię na tematy do przemyślenia i odnalezienie intencji.

1.Czego najbardziej oczekujesz od nadchodzącego doświadczenia?

2.Czego najbardziej brakuje Ci obecnie w życiu?

3.Czy znajdujesz w sobie, w ocenie swojego życia lub w systemie swoich wartości namacalne bariery, które uniemożliwiają Ci zdobywanie w życiu tego czego byś chciał?

4.Czy jakieś złe nawyki lub przyzwyczajenia powstrzymują Cię od osiągania w życiu tego czego byś chciał?

5.Jeśli znasz już naturę problemu (sfery fizycznej, emocjonalnej lub duchowej) o którego uleczenie lub pomoc w jego rozwiązaniu chciałbyś prosić, następujące pytania zadane medycynie mogą okazać się bardzo pomocne:

 1. Co jest głównym źródłem mojego problemu?

 2. W jaki sposób mogę uwolnić się od tego problemu?

 3. Co powinienem zrobić lub co zrozumieć aby ten problem przezwyciężyć?

 4. Jaki następny krok powinienem uczynić na drodze do pokonania i wyleczenia problemu?Pamiętaj aby nie wahać się i pytać Amanitę o absolutnie wszystko co płynie z Twojej duszy i serca - o wszystko co pomoże Ci w prawdziwym wyrażaniu siebie, stawaniu się lepszym dla samego siebie, jak również lepszym dla społeczeństwa i całego świata.


801 wyświetleń3 komentarze

3 commentaires


Na pewno przygotuję się według wskazań. Pewnie przeczytam to jeszcze kilka razy bo jest bardzo pomocne i nakierowuje na odpowiednie tory... Nie mogę się już doczekać następnego wspólnego spotkania. Wiem że to będzie najlepszy dzień w moim życiu i później będzie mi już z górki Wielkie dzięki 👌 do zobaczenia wkrótce...

J'aime
En réponse à

Piotr Wiącek

J'aime

Dziękuję bardzo Adamie. Wszystkie te informacje są dla mnie bardzo istotne a pytania trafiające w samo sedno.

Zdrawiam 🍄

-Dziki, Wrocław

J'aime
bottom of page