top of page

Wioska Doświadczania i Kreacji Shantaram 2022


Pierwsze promienie wiosennego słońca przypomniały o lecie. Już czas zacząć snuć wakacyjne plany i marzenia.


Czas wystawić twarz ku słońcu.


Rok temu po raz pierwszy postawiliśmy Wioskę Doświadczania i Kreacji Shantaram. Wioseczkę właściwie. (podest zaledwie i jedno Tipi). Od czegoś trzeba było zacząć.

Dwa miesiące spędziliśmy na Mazurach mocując się sami ze sobą, miejscem i dowiadując czym Shantaram chce być.


Może i poprzednie wakacje do najprostszych na świecie nie należały i długo wnukom będziemy opowiadać co też się w Rydzewie działo, ale za prawdę niech sczezną Ci, którzy łudzili się, że się poddamy.


Wracamy w tym roku silniejsi i pewniejsi swego. Wracamy na trochę innych zasadach i w innym miejscu. Nie mamy jeszcze wszystkiego pozapinanego, ale wiemy już co nieco, więc czas uszczknąć rąbka tajemnicy.


W tym roku WDiK Shantaram rozłoży się w Stefanowie k/Spały w przepięknym miejscu, które zwie się Łowisko Dolina Pięciu Stawów.


Miejsce piękne, zaciszne i na tyle odludne, żebyśmy mogli być tylko dla siebie.


Całe zeszłe wakacje dowiadywaliśmy się dopiero kim jesteśmy. Co chcemy? Co możemy? Czym ma być Shantaram ? Sprawdzaliśmy się w kilku możliwościach. Otworzyliśmy parę drzwi. Niektóre pozamykaliśmy. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia i starsi o rok. Czas nieubłaganie prze do przodu. Nie ma co się gapić w sufit. Można by machnąć ręką i jechać do ciepłych krajów. Pobyczyć się na plaży. Coś nas jednak gna i ciągnie do ludzi. Może więc spotkajmy się w Shantaram?


Chcemy naszą bytność lipcową zamienić w coś na kształt festiwalu. Festiwalu niedużego, kameralnego rzec by można. Plemiennego i rodzinnego.

Marzyło od zawsze i marzy się Nam wciąż, aby choć raz w roku spotkać się face to face, ze wszystkimi, z którymi znamy się tylko online (grupowicze), pobyć z tymi, dla których w ciągu roku nie zawsze był czas. Połączyć w jednym miejscu wiele różnych środowisk i grup z którymi spotykaliśmy się na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.


Posiedzieć przy ognisku. Posnuć dziwne opowieści. Podzielić się wiedzą i doświadczeniami, jak radzimy sobie z trudami dni codziennych i niecodziennych nocy.


Będziemy mieli miejsce dla 200 osób i tyle chcemy zaprosić. Znajomych, przyjaciół, grupowiczów, niespokojne ludzkie dusze meandrujące po enteogennych szlakach i wszystkich tych którzy chcą po prostu “lepiej żyć”, poznawać życie od różnych stron, bądź spędzić parę dni w pięknym miejscu z zacnymi ludźmi.

Chcemy, aby był to czas dzielenia się sobą się, nawiązywania kontaktów, budowania relacji i sprawdzania co to jest Shantaram czyli Pokój Boży (bo za prawdę nie jest to Święty Spokój:).

Kiedy Was zapraszamy?

Rezerwujcie sobie termin 13-17.07 (środa-niedziela). Niby nie długo, ale chcemy, aby były to kolorowe, koncertowe, intensywne w doświadczenia i emocje, mocno warsztatowe dni.

Na co zapraszamy? Plan warsztatowo-koncertowy tworzy się właśnie, ale zasada jest prosta. Każdego dnia będziemy mieli do wyboru 8-10 różnych warsztatów (ich listę systematycznie będę udostępniać)..

Każdej nocy od 18.00 koncerty, spektakle, potańcówki folkowe, jam session, a nocą w Tipi podróże podniebne i gwiazd łapanie do rana.


Gdzie zapraszamy?

Stefanów k/Spały. Piękne, urokliwe miejsce. Wokół cisza, głusza, starodrzewia...no po prostu miodnie.


Kogo zapraszamy?

Ciebie. Kimkolwiek jesteś. Jeśli poczułeś, że to do Ciebie. Przyjedź. Na dzień, dwa trzy...Może robisz jakieś rękodzieło? Może masz coś fajnego do zaproponowania, coś czym chciałbyś się podzielić? Może masz talenty kulinarne? Robisz coś niezwykłego, nietypowego. Napisz na adres inspiracjaoddech@gmail.com krótkiego maila o sobie i o tym, z czym chciałbyś przyjechać. W tym roku nie pobieramy żadnych opłat za wystawienie swojego stoiska.

Chcesz zaangażować się mocniej?

Może chciałbyś pomóc Nam przy organizacji Shantaram i zostać wolontariuszem? Napisz inspiracjaoddech@gmail.com dodamy cię do naszej organizacyjnej paczki i może wspólnie coś fajnego wyrzeźbimy.

Niebawem więcej szczegółów. Zapisz się koniecznie na naszego newslettera, aby dostawać wszystkie informacje o naszych chytrych wakacyjnych planach.

221 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page