top of page

SHANTARAM 2023

Zaktualizowano: 1 kwi 2023


Rozpiera mnie radość i jestem szczerze podekscytowany, że mogę Ciebie zaprosić w tym roku (już po raz drugi), do niezwykłej przestrzeni, którą tworzymy dla Ciebie w Stefanowie k/Spały w dniach 12-16.07.


Wioska Doświadczania i Kreacji Shantaram to pięć pięknych, intensywnych dni, które możesz spędzić w gronie kolorowych, nietuzinkowych, ciekawych życia osób. Wymienić się doświadczeniami i wiedzą. Naładować akumulatory. Rozwijać się na jednym z wielu warsztatów, spotkań, ceremonii czy kręgów. Posłuchać świetnej muzyki. Odnowić relację z ziemią, wodą oddechem i ogniem. Zapatrzeć w gwiazdy, zasłuchać w szum strumienia, przysnąć w leśnej gęstwinie z dala od cywilizacyjnego zgiełku, czy choćby telefonicznego zasięgu.


W tym roku gościć będziemy na prawdę świetnych artystów, prelegentów, szamanów i po prostu cudownych mądrych ludzi, którzy jak to bywa na Shantaram, nie tylko wystąpią, ale także pomedytują z Nami, posiedzą przy ognisku, czy pośpiewają wśród nocnej ciszy, wtórując godowym rechotom kumaków i żab.


Nie opiszę Ci w tej krótkiej wiadomości wszystkich artystów i atrakcji, które dla Ciebie przygotowaliśmy, bo jest ich na prawdę sporo. Z wieloma artystami jeszcze negocjujemy, parę rzeczy wymyślamy, ale już mogę pochwalić się niektórymi gwiazdami, które rozbłysną na firmamencie Shantaram.


Oto niektórzy z naszych gości:

 

MICHAŁ KOWALONEK

Kompozytor, autor tekstów, wokalista, trener rozwoju i muzyk.
Współzałożyciel legendarnej grupy SNOWMAN. Założyciel formacji Lumikulu.
Przez sześć lat w zamian za Artura Rojka występował w składzie Myslovitz, gdzie komponował, pisał teksty i koncertował na całym świecie.


Dzięki swojemu doświadczeniu wspiera młodych twórców i młode zespoły. W 2017 współtworzył Męskie Granie Orkiestra, płyta osiągnęła statut złotej i platynowej płyty.

Chętnie tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych i do szuflady. Od ponad dwudziestu lat koncertuje, komponuje dla teatru, do filmu, do reklamy oraz prowadzi działalność warsztatową tym samym szerząc edukację poprzez sztukę wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.


Michał aktualnie koncertuje solowo oraz prowadzi działalność warsztatową jako trener rozwoju.

Chętnie też dzieli się swoim doświadczeniem kompozytorskim jak i z branży muzycznej.

Koncerty Michała to kameralne spotkanie przeplatane opowieściami i piosenkami. Trudno nie oprzeć się sile jego głosu, kompozycjom i dobrej energii.

Aktualnie Michał jest w niekończącej się trasie koncertowej SUPERSAM
 


LIMBOSKI

Karmiłem się mlekiem bluesa, gospel,
amerykańskiego południa, słuchałem i grałem wiele gatunków muzyki – ostatecznie najlepszy jest rock & roll. Muzyka jest jak wyrozumiała matka, która w chwilach braku inspiracji przygarnia mnie niczym wychudzone kocię.

Wszystko się zmienia – nie mamy nad tym kontroli. Mój umysł co jakiś czas wypluwa melodie i obrazy - wszystko to wchodzi w relacje z otoczeniem - powstają kule ognia i lodu, akcja i reakcje, walka lub ucieczka oraz chwile uniesienia...

Wychodząc na scenę opuszczam pełen iluzji i zaciemnień świat karmy, by na chwilę dotknąć świetlistego strumienia energii – ten strumień to Źródło, Jedyny Powód, Góra Bez Nazwy, Matka Ziemia, Wielka Woda, Baba Jaga – z niego rodzi się to, które pisze i to, które czyta.

Przy okazji dzieje się jednak tyle dziwnych rzeczy... Nie jesteśmy w stanie przejść przez życie nie ubrudziwszy sobie nim rąk więc myjmy je gorącą wodą z mydłem. Przeżywajcie to wszystko godnie - bądźcie wdzięczni, wydawajcie pieniądze i śpiewajcie refreny.
 


AKASH

Jeszcze nie tak dawno AK-47, czyli Adam Kubiak. Jedno z najgorętszych w ostatnim czasie nazwisk w świecie muzyki "budzącej świadomość". Porywa błyskotliwością, inteligencją i swoistym flow. Artysta bezkompromisowy i do bólu szczery w swoim przekazie.

Zadebiutował płytą „Autopsja” 14 września 2013 roku. W lutym 2015 roku wydał swój drugi album, zatytułowany „Pierwszy dzień w piekle”, w którym zaczął zmieniać styl swojego rapu, odchodząc od ulicznego klimatu na rzecz bardziej duchowych przemyśleń i artyzmu. W listopadzie 2016 ukazał się jego trzeci album – dwupłytowe wydawnictwo AK-47 - „Czyściec”.

8 maja 2020 roku wydał czwarty solowy album pt. Źródło.

8 listopada 2022 za pomocą mediów społecznościowych poinformował fanów o zmianie pseudonimu na Akash. Dwa dni później nagrał utwór zatytułowany „Mowa rakshasas” (już pod nowym pseudonimem), tym samym rozpoczynając preorder nowej płyty Moje melancholie.
 

ŻYW JOŁ

Żywi Joł! to świadomy etno-rap prosto z Serca + kocioł innych stylów i inspiracji szerokich jak skrzydła międzygalaktycznego

kondora. Dziennikarze muzyczni nazwali nasz nowy styl wiejskim rapem ;) My nazywamy go One World Music.Zespół powstał w 2021 roku. Za nowatorskie inspirowanie się muzyką etniczną zdobyliśmy II nagrodę Konkursu Scena Otwarta Mikołajków Folkowych 2022.


Na wiosnę 2023 roku planujemy premierę debiutanckiego albumu.

Nasz bogaty repertuar to prawdziwa podróż w dźwiękach, szeroki wachlarz akustycznych brzmień i autorska fuzja stylów. Czerpie z muzyki wielu kultur. Show jest różnorodne, pozytywne, serdeczne i podnoszące na Duchu. W sam raz na festiwale świadomościowe, Word Music, eklektyczne i poszukujące. Dla odbiorców ciekawych, otwartych na nowe doświadczenia, kultury egzotyczne, choć też rodzime (debiutowaliśmy na dożynkach i nieźle się wpisaliśmy :)). Dla

ceniących dobry tekst, którym bliska jest przyroda, relacje między ludźmi i plemienność. Tworzymy atmosferę do tańca, odprężenia, relaksu. I sielską, i obrzędową.
 


ILLEGAL BOYS

Illegal Boys to szaleństwo, miłość i taniec.

Nasz projekt narodził się w jednym z berlińskich wagoników metra, gdzie Dymitr Czabański i Marcin Muszyński (wokaliści zespołu Dubska), muzycy uliczni od wielu długich lat, wpadli na pomysł stworzenia większego bandu grającego „do kapelusza”.


Repertuar zespołu, to utwory polskich i zagranicznych wykonawców, grane na instrumentach akustycznych, aranżowane w charakterze reggae i szeroko pojętego folku. W obecnym, lecz cały czas rozszerzającym się składzie nasz zespół na bieżąco pojawia się na w metrze berlińskim. Illegal Boys można usłyszeć również na ulicach w Amsterdamie, jak i w polskim miejscowościach, wszystkie koncerty były akustyczne i dlatego dla Was w Łubu Dubu zagramy "akustycznie".
 


To jednak nie wszystko, a zaledwie przedsmak koncertowego szaleństwa Shantaram.


Wioska Doświadczania i Kreacji Shantaram to nie tylko koncerty. Zapełnia nam się lista wspaniałych instruktorów i prelegentów. Na Shantaram będziecie więc mogli doświadczać siebie poprzez: teatr, improwizację, jogę, techniki świadomego oddychania i różnych tradycje wokalne. Poruszać będziemy tematy żywienia, podnoszenia wibracji, wychowania i życia w Polu Serca.


Ja, czyli Adam Łoniewski, wyjawiać będę sekrety grzybów, a Ela Gorzka-Kmieć poprowadzi dla Nas zachwycające warsztaty zielarskie. Robert i Ilona Olejnik wprowadzać nas będą w tajniki kultury południowoamerykańskiej i kalendarza majańskiego, a ekipa krakowskich skrzatów zadba o to, aby Wasze dzieci nie nudziły się ani przez chwilę, zabierając je w świat cudownych kreatywnych animacji.


Wieczorami tańcować będziemy w rytm industrialnych mistycznych dźwięków i skratchy dobywających się z decków przezacnych MC, lub zagłębiać się w sobie, uwodzeni grzechotkami, integrować naszą ciemność. Co kto lubi. Będzie się działo w każdym razie.


Wszystko zaś podlejemy sosem rodzinnego, bezpretensjonalnego, rodzinnego spotkania, ciekawych siebie ludzi... bo tacy jesteśmy i takim smakiem życia chcemy się dzielić.


Rezerwuj więc sobie czas 12-16.07 (środa-niedziela) i nie zwlekaj z zapisaniem się, bo liczba miejsc jest ograniczona. Spotykamy się w gronie nie więcej niż 300 osób (nie lubimy tłoku;)


ZAPISY:

Dużo więcej informacji i możliwość zarezerwowania biletów na naszej stronie


Śpimy w namiotach, kamperach, samochodach. Co kto przywiezie.

Dostęp do kuchni, sanitariatów, pryszniców - w cenie.

5 dni w przepięknych lasach, w cudownych okolicznościach przyrody - w cenie.

Możliwość rozstawienia namiotu, lub ustawienia campera - w cenie.

Warsztaty, koncerty, wykłady, animacje, kręgi dla dzieci - wszystko w cenie.


Na miejscu możliwość wykupienia pysznego żarełka wege lub keto. Co kto lubi.

Można przyjeżdżać z dziećmi. Czują się tam świetnie, a dzieciaków będzie cała ferajna.

Można przyjechać z pieskiem (o ile nie jest agresywny w stosunku do ludzi i innych zwierząt).

Masz pytania pisz: inspiracjaoddech@gmail.com


Jeszcze się wahasz? Obejrzyj film jak to było przed rokiem i pomnóż to co zobaczysz przez 100, bo dużo więcej już wiemy.
Jeśli rozważasz przyjazd na Shantaram 2023 - nie czekaj z zapisem. Im wcześniej będziemy wiedzieć ilu nas będzie, tym lepiej będziemy mogli się przygotować i lepszą ofertę stworzyć.


W tym roku przyjmujemy do wioski

369 osób


Zapisy:


Pytania i wątpliwości, sugestie:1933 wyświetlenia0 komentarzy

Comentarios


bottom of page